Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)   Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:   januar 2020 - Fairmont Kyiv Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni. Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu. Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii. Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.   marec 2021 - Fairmont Dubai Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka. Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu). Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem. Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.   marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman). Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai. Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.   Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)  .

Realne ziskane benefity s Accor All Gold

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Ten salónik v Pullmane je prúser. Chápem správne, že to bola celá ponuka jedál počas večerného happy hour? 

Kouknul jsem do telefonu a fotka je z 15:30. Pak jsem už bohužel odjížděl na letiště a neměl šanci zkouknout pozdější servis.

 

0 Citovat

Únor 2023 -  Hotel Mercure Wien Westbahnhof

Status: Gold

Rezervace : objednán prostřední pokoj - Superior. U nejlevnějšího (Budget) píšou, že není možný upgrade.. Při příjezdu dotaz na welcome drink - byl napsán ke kartě pokoje, dotaz i na upgrade, ale horší komunikace, takže ten pokoj co nám přidělili.. 6 patro, rohový (ale zároveň rodinný -tzn. další dveře, zamknuté, do vedlejšího pokoje..), nespresso, pokoj v pohodě. Šli jsme na drink a zeptat se jak je to s "free minibar", který má být u pokoje privilege. My jsme měli na pokoji jen v ledničce 2 vody. Recepční, že prý je to ten minibar zdarma. Jestli chceme, tak nás upraduje, ale že i tak znamená free minibar jen dvě vody! Byli jsme na jednu noc, tak jsme si nechali ten náš pokoj. Večer nám to ale nedalo (i na bookingu je free minibar), a šli jsme se znovu zeptat. A ať nás teda upgraduje. Prý ale máme pokoj privileg a trval, že minibar jsou ty vody. Pak že to prý ještě zjistí a zavolá nám do 10 minut na pokoj. Po půl hodině jsme volali my - opět tvrzení - 2 vody. Pak nás to už nebavilo, takže jen ráno dotaz u další obsluhy jestli jsme měli privileg a že prý ano.. Dokončil jsem to mailem na hotel - co znamená minibar zdarma. Odpověď 2 vody, džus, kola, pivo...:) a omluva, že jsme to nedostali... jsou to takové prkotiny, ale pro příště dobré vědět...

Welcome drink - na baru pivo, víno, nealko

Shrnutí : velmi slušná cena (1650/pokoj), pro mě výborné místo (kousek od Mariahilffer a kousek na metro), když máte vyřízenou rakouskou parkovací kartu P-Card, tak cca 5 minut garáže za 5,50 euro/24 hod

Být recepční, který nabízí to, co by měl, tak spokojenost. Klidně se ubytuji zase.

 

 

0 Citovat

Máj 2022 – ibis Amman

Status: Platinum

Rezervácia : Rezervovaná základná kategória, ešte pred príchodom mi bol sľúbený upgrade na izbu Superior. Izba aj kúpeľňa boli na ibis celkom veľké, ale žiaľ dosť poničené a ošumelé. Foto som zabudol spraviť, keďže na hoteli som len prespával. To, čo nájdete na Tripadvisore, približne zodpovedá reálnemu stavu. V sprchovom kúte bola plieseň.

Z recenzií som vedel, že raňajky nestoja za veľa, preto som rezervoval bez raňajok. Ako platinovému mi dali raňajky zdarma, čo som nakoniec využíval, lebo každý deň som mal výlety do okolia so skorým ranným odchodom, takže som mohol pospať o polhodinu dlhšie. Je ale pravda, že tie raňajky boli chuťovo veľmi slabé, aj keď výber nebol zlý, no určite by som si za ne nepriplácal. Pár minút od hotela je skvelé miesto na arabské raňajky, pozri nižšie.

Welcome drink : Keď som vošiel do ináč celkom pekného hotelového baru, bol som mentálne pripravený na nejaké zlé jordánske víno, ale barman mi hovorí, že si môžem vybrať všetko, čo je na bare. Pýtam sa ho, či aj ten Chivas, on mi hovorí, že áno. A nalial mi fakt veľkoryso, tak dvojitý. Na ibis hlavne v arabskej krajine nadštandard.

Darček na uvítanie : Ovocie, sladkosti a oriešky. Na hoteli som bol celkom 4 noci, v polovici pobytu mi doniesli ďalší takmer identický darček. Palec hore za to, že to sledujú a pri dlhšom pobyte prinesú niečo aj po pár dňoch.

Súhrn : Veľká škoda, že sa o tento hotel lepšie nestarajú a nedbajú na čistotu, mohol to byť jeden nadštandardný ibis, lebo celkovo budova, foyer, a izby pôsobia rozmermi a vybavením skôr ako Novotel. Je tam aj posilňovňa a hociktorý Mercure má menšie izby. Kvôli lajdáckosti sa však žiaľ sami zaradili medzi podpriemer. Ak potrebujete hotel len na prespanie, dá sa to zniesť. Lokalita je dosť ďaleko od centra, určite potrebujete uber.

Naokolo som našiel niekoľko dobrých miest na jedenie, môžem vrelo odporučiť, ak sa tam zatúlate:

Reem AlBawadi – nádherná tradičná reštaurácia, veľmi obľúbená medzi miestnymi. Ceny tiež v pohode, kvalita určite lepšia než to, čo máte bežne v turistickom centre. V menu nájdete všetky tradičné jordánske pokrmy, vodná fajka je takisto dobrá.

Hammam v neďalekom hoteli Thousands Nights. Dobrá cena, nádherne spravený v orientálnom štýle, chodia tam miestni, bol som tam jediný turista.

Oproti vstupu do hammamu veľmi vyhľadávaná reštaurácia Abu Jbara. Funguje od skorého rána až do neskorej noci, ponúka všetky možné variácie hummusov a falafelov, ceny úplne ľudové, vždy tam stoja rady na take-away. Tu vám určite odporúčam ísť na raňajky, budú omnoho lacnejšie a chutnejšie než tie v ibise.


ibis-amman.jpeg

1 Citovat

Máj 2022 – Fairmont Amman

Status: Platinum

Pokračovanie pobytu v Ammáne, tentoraz už vo dvojici. Tamojší Fairmont je nádherný a luxus a kvalitu z neho priam cítiť na každom kroku. Preto pred opisom zážitku pridám pár fotiek zo spoločných priestorov, pretože tento hotel si to fakt zaslúži:

Rezervácia : Rezervovaná základná izba, ešte pred príchodom som mal dohodnuté, že nám dajú zdarma salónik (čo Fairmonty nemusia) a samozrejme upgrade izby. Pôvodne by nás dali o X úrovní vyššie až do apartmánu, ale ako na potvoru boli v ten víkend všetky obsadené, tak sme nakoniec skončili v izbe Fairmont Gold. Neviem presne, ktorý typ izby to bol, ale bola o niečo väčšia než klasické izby. Zároveň bola na tom istom poschodí ako salónik, doslova niekoľko krokov od vchodu a dizajnovo bola novšia/krajšia než izby, ktoré majú na stránke. Bolo vidno, že na výbere izby si dali záležať, navyše nám ju pred príchodom krásne vyzdobili:

Skorý príchod pred obedom a neskorý odchod na večerný let boli pridelené bez problémov. Celé ubytovávanie prebehlo ako podľa manuálu 5* hotela: príchod na hlavnú recepciu, kde o nás už vedeli a privítali nás vedúca recepcie a jej zástupca; zástupca nás odprevadil do salónika, kde nás usadil a ponúkol niečo na pitie, kým nás zapisoval do systému a vysvetlil, čo všetko hotel ponúka. Keď bolo všetko hotové, ďalší pracovník nás odprevadil na izbu, tam nás už čakala batožina, vysvetlil nám veci okolo izby a opýtal sa, či potrebujeme vybaliť batožinu.

Takisto pri odchode nás v salóniku čakali zástupca z recepcie a šéf rezervačného oddelenia, uzavreli sme všetky formality, uistili sa, či sme boli spokojní, a odprevadili nás až k taxíku. Proste servis na 1*.

Welcome drink : Vymenené za koktejly v ich nádhernej kaviarni.

Darček na privítanie : Ovocie, baklavy a menšia torta.

Salónik : Asi najlepší salónik, v akom som dovtedy bol (potom to v lete prekonal Raffles The Palm, ale fakt len o chlp). Je to obrovitánsky, veľmi elegantne a vkusne zariadený priestor, ktorý je šikovne rozdelený na niekoľko väčších a menších otvorených alebo polozatvorených priestorov, ak uprednostňujete trochu súkromia. To všetko s panoramatickým výhľadom na biele budovy mesta. Je vyžadovaný dress code, keď večer prišla skupina turistov z celodenného výletu v teréne v kraťasoch a celí zaprášení, personál ich diskrétne upozornil, že sa majú ísť prezliecť.

Večer sa tu podáva bohatý výber, kde posledná miestnosť v salóniku slúži ako priestor na bufetové stoly plné šalátov, kreviet, sushi, polievok, teplých jedál a je tu dokonca aj live cooking station, kde vám spravia cestoviny na želanie. Kopec ovocia a dezertov je samozrejmosťou. Úprimne, niečo také sme vôbec nečakali a nakoniec sme sa tam tak dobre najedli, že v prvý večer sme zrušili rezerváciu v hotelovej libanonskej reštaurácii a šli tam len na vodnú fajku. Výber alkoholu takisto dobrý a kvalitný, ja by som tam uvítal ešte koňak, o ktorom mi povedali, že ho majú v pláne zaradiť do ponuky. Oba večery, čo sme tam boli, boli v salóniku aj iní ľudia, ale nikdy nebol preplnený.

Salónik je otvorený od neskoršieho dopoludnia do cca 22.00. Počas dňa tam viete pohodlne posedieť pri nealku a poprípade aj pracovať, je tam aj menšia presklená zasadačka. Ale aby som ich iba nechválil, dve veci by mohli vylepšiť: ponuka na afternoon tea je dosť slabá a čo je ešte horšie, salónik je zatvorený na raňajky. Na tie musíte ísť do hlavnej miestnosti, ktorá bola dosť plná, určite vy som uvítal súkromie salónika. Ďalšou nevýhodou je, že ak si kúpite Gold, ale izbu máte bez raňajok, tak neviem, či vás pustia zadarmo na tie hlavné.

Súhrn : Senzačný pobyt. Hotel je nádherný, služby a personál na úrovni, benefity pre členov nad očakávania. 100 bodov zo 100.


fairmont-amman-01.jpeg
fairmont-amman-11.jpeg
fairmont-amman-02.jpeg
fairmont-amman-08.jpeg
fairmont-amman-16.jpeg
fairmont-amman-14.jpeg
fairmont-amman-06.jpeg
fairmont-amman-17.jpeg
fairmont-amman-07.jpeg
fairmont-amman-05.jpeg
fairmont-amman-13.jpeg
fairmont-amman-03.jpeg
fairmont-amman-04.jpeg
fairmont-amman-19.jpeg
fairmont-amman-12.jpeg
fairmont-amman-13a.jpeg
fairmont-amman-09.jpeg
fairmont-amman-15.jpeg
fairmont-amman-18.jpeg
fairmont-amman-10.jpeg
fairmont-amman-21.jpeg

2 Citovat

máte někdo informaci, že by měly být nové podmínky (od března) u Ibisu business, a že už nebude Gold jako bonus? něco k tomu tady:

https://all.accor.com/loyalty-pr...s.en.shtml

0 Citovat

WHAT REMAINS THE SAME : 

- A minimum of  Gold status with all its benefits  is guaranteed for the duration of your current subscription.

:) + 10 statusových nocí, to se taky hodí.

1 Citovat

jonapet napsal(a):

Leden 2023 – Sofitel Abu Dhabi Corniche

(...)

Souhrn:  Velmi slabý pobyt. Už týden v sobě sbírám energii napsat stížnost, protože mám brand Sofitel rád a tady ho úplně pohřbili. Absolutně nulová starost o statusové hosty. V Abu Dhabi všema deseti doporučuji Novotel Al Bustan nebo Fairmont – oba jedny z mých nejlepších Accor pobytů.

Ještě doplním rozřešení celého pobytu. Nakonec jsem napsal stížnost na Google Maps, kde jsem zopakoval to, co tady.

O dva dny později mi volalo číslo z Emirátů. Následoval desetiminutový hovor plný omluv a vyjádření lítosti manažera recepce nad mým hodnocením. Tak dvě třetiny hovoru byly čtené z nějakého call scriptu, ale dotyčný měl velmi dobrou angličtinu. Na závěr hovoru mi řekl, že až přijedu příště, mám vědět dopředu a postará se o mě osobně. Prý napíše ještě email. Pak poprosil, jestli bych recenzi smazal.

Email skutečně dorazil a s ním i 4000 bodů (€ 80) jak omluva. To mi přijde v rámci možností jako fér a recenzi jsem smazal. Třeba to někomu pomůže jako datapoint pro příští pobyty.

0 Citovat

Ahoj, měl bych jednu otázku - ve chvíli, když si za koupím gold členství, tak je jedním z benefitů dostupnost daného hotelu, ikdyž je zdánlivě vyprodaný… půjde po upgradu na gold hotel normálně zabookovat, bude dostupný a nebo je třeba někam psát/ volat?

0 Citovat

Planespotter: ako kedy. V Ostrave sa mi stalo, ze hotel mi system ukazoval ako nedostupny, ale zavolal som tam, hned mi povedali, ze pre mna najdu izbu a dokonca dali aj upgrade. Ja by som kontaktoval hotel, to mas najistejsie.

0 Citovat

[citace="David Eiselt"]

WHAT REMAINS THE SAME : 

- A minimum of  Gold status with all its benefits  is guaranteed for the duration of your current subscription.

:) + 10 statusových nocí, to se taky hodí.

Takže to chápu správně že už gold jen doběhnout současný status a od března už součástí IB nebude...? ten kdo zatím zvažuje tak koupit do konce roku 2024 teď nebo pak už smůla...? Já mám do konce 23 ale asi i zvazim koupit ještě teď na jiný email...a mít do konce 24.. sice cestuji dost ale na zlato to asi nebude...

0 Citovat

Ne, Gold status zůstává součástí Ibis Business karty. Takže novou vytvářet nemusíš.

 

0 Citovat

Super. Dík. 

0 Citovat

jen nechci být šťoural ale tady u té diskuze https://www.flyertalk.com/forum/...rades.html

to vypadá, že zlato už nebude... třeba se to ale celé ještě v dalších dnech upřesní..:)

0 Citovat

Únor 2023 – Ibis Styles Bucharest City Center

Status : Gold

Nepředvídatelné organizační důvody způsobily, že jsem potřeboval hotel na přespání v Bukurešti. K tomu se ideálně hodí nějaký hezký Ibis.

Rezervace:  V hotelu existuje jediná kategorie „Standard“, vybrat si pokoj tak není nic složitého. Z ceny € 52 vč. snídaně jsem si ještě € 40 odečetl za 2000b.

Velmi milá recepční mi předala poukaz na drink a upozornila, že na pokoji mě čeká překvapení. Pokoj jsem dostal v nejvyšším pátém patře a s balkonem.  

Welcome drink: V hotelové recepci směněn za skleničku červeného.

Dárek na uvítání:  Pár kousků ovoce a voda.

Lounge:  N/A.

Souhrn:  Na Ibis Styles solidní péče o statusové hosty a bez výhrad. Hotel působí stále relativně nově a poměr cena / výkon je bezchybný.


ibs7.jpg
ibs4.jpg
ibs2.jpg
ibs1.jpg
ibs3.jpg
ibs5.jpg
ibs6.jpg

2 Citovat

Január + február 2023 – ibis Praha Old Town

Status: Platinum

Dva prakticky identické pobyty v tomto hoteli, zhrniem ich do jednej recenzie.

Rezervácia : Rezervovaná základná izba, rodinné apartmány, ktorý sme dostali pri prvom pobyte, boli všetky obsadené, preto sa upgrade konal do izby Premium, čo sú čerstvo zrekonštruované izby na najvyššom poschodí. V oboch prípadoch dali izbu, ktorá je o niečo väčšia než klasická izba, na izbe je kávovar, káva a čaj, na vyžiadanie donesú aj rychlovarnú kanvicu. Je tam aj menšia chladnička. Skorý príchod a neskorý odchod bol v prípade potreby vždy bez problémov.

Raz sa stalo, že mali jeden deň haváriu teplej vody a ja som už potreboval ísť von a nemal sa ako osprchovať. Hotel to promptne riešil, že ak sa to nedá do poriadku, tak môžem zájsť do sprchy do sesterského MGallery, ktorý je o bránu ďalej. Nakoniec to nebolo potrebné, lebo sa im to podarilo opraviť, ale je milé vedieť, že hotel sa stará a hľadá riešenia.

Druhou, skôr úsmevnou príhodou boli upratovačky, mladé ukrajinské baby, ktoré každé ráno zaklopali na dvere izby, tichým hláskom povedali „room cleaning“ a po pár sekundách si otvorili dvere a vošli do izby. A to s železnou pravidelnosťou, proste ako v sovietskom pionierskom tábore, keď musíte vstávať na rannú rozcvičku. Párkrát ma pristihli v rôznych štádiách čiastočnej, resp. kompletnej nahoty, ale neriešil som to. Musím skôr povedať, že mi teraz doma chýba, že mi o 8. ráno nevojde automaticky do spálne ukrajinská 20-ka :))

Welcome drink : Voucher vždy automaticky pri príchode, bar je po rekonštrukcii znova otvorený. Na ňom mi povedali, že si môžem vypýtať ľubovoľné alko aj nealko, čo vidím na bare. Prvýkrát to vyhral Chivas, druhýkrát Glenfiddich.

Darček na privítanie : Nealko pivo a niečo sladké.

Súhrn : Dobrý ibis, zrekonštruované izby sú pekné, personál milý a benefity dodržiavajú konzistentne. Lokalita super, nemám problém sa tam vrátiť, ale určite nie za 150 eur za noc, ktoré si pýtajú v letnej sezóne :)


ibis-praha-old-town-02.jpeg
ibis-praha-old-town-04.jpeg
ibis-praha-old-town-05.jpeg
ibis-praha-old-town-03.jpeg
ibis-praha-old-town-01.jpeg

1 Citovat

Ibis Styles Athens Routes - február 2023

Status: Gold

Hotel tu už bol popísaný, ja len pridám svoju skúsenosť. Rezervovaná základná jednolôžková izba, upgrade do premium. Welcome drink voucher pri príchode. Jediná menej príjemná skúsenosť bola pri check-in, prišiel som o 11:00, hotel o mojom príchode vedel, keďže som mal check-in spravený vopred, no recepčného som musel upozorniť na môj status, keďže mi oznámil, že check-in je od 15:00 a vraj nemajú voľné izby, mám skúsiť o 13:00. Sadol som si do lobby a o 10 minút už na mňa kričal, že má pre mňa izbu.

Žiadny iný darček na privítanie. Pomer cena/výkon za mňa dobrý.

1 Citovat

Január + február 2023 – Mama Shelter Prague

Status: Platinum

Začiatkom roka som absolvoval v tomto hoteli 4 pobyty a celkovo 10 nocí, zhrniem ich do jednej recenzie. Značka Mama Shelter pre mňa bola nová a niečo, čo sa od klasických biznis Accor hotelov sa odlišuje hlavne dizajnom, neformálnosťou a zameraním na mladšiu klientelu. V tomto vlákne sme ju ešte nemali, preto sa o nej rozpíšem trochu viac, aj keď Praha možno nebude pre väčšinu až taká zaujímavá destinácia, no snáď sa zíde ako inšpirácia pre iné mestá. V tejto pražskej pobočke bola lobby plná automatov s arkádovými hrami, stolov na futbal a pinballu, ktoré môžete hrať koľko chcete a kedy chcete:

Rezervácia : Pri každej rezervácii som mal základnú izbu Medium, vždy som dostal upgrade, z toho 3x do Large a raz do XXL, čo je vlastne apartmán. Dostať upgrade na XXL (trebárs aj z L) je otázkou šťastia, lebo XXL izieb je tu len 8 a cez víkendy a počas hlavnej sezóny sú veľmi často komplet obsadené. Skorý príchod a neskorý odchod nebol nikdy problém, myslím, že raz som musel asi hodinu čakať práve na tú XXL, keď ju dávali dokopy po predchádzajúcom hosťovi. Ináč sa vždy snažili mať izbu pripravenú, keď vedeli o skoršom príchode. Raz som im to zabudol oznámiť, spamätal som sa až pár hodín pred príchodom a aj vtedy izbu prednostne pripravili, pričom hotel mali plný kvôli veľkému semináru. Pre platinových majú cez víkend raňajky zdarma, čo je ďalší pekný benefit.

Pri treťom pobyte, to bolo vtedy, keď sme dostali XXL, nás na recepcii čakali riaditeľ hotela a zamestnanec z rezervačného oddelenia a pozvali nás do baru na nejaký drink a menší pokec. Potom sme sa s nimi ešte párkrát na hoteli videli, vždy sa pristavili alebo si prisadli a dali sme menšiu debatu. Bolo to nestrojené (ako celý koncept značky) a hlavne milé vidieť, že vedenie sa osobne zaujíma o hostí.

Izby sú na rozdiel od veľakrát fádnych ibisov, Mercurov a Novotelov zariadené dizajnérsky a kvalitne. Mladý duch a neformálnosť hotela podporuje aj fakt, že v TV na izbe máte zdarma desiatky pornofilmov :)) Posteľ a posteľná bielizeň sú vynikajúce, dosť mi pripomínali postele v Sofiteloch, čo je za tú cenovku paráda. Od statusu Gold dostávate aj papuče a župan, tie takisto kvalitou pripomínali Sofitel. Z nevýhod izieb by som spomenul veľmi slabé odhlučnenie (spomeňte si na tie porňáky), skromný výber kozmetiky (iba tuhé mydlá, aj keď kvalitné), ale hlavne slabé svetlo po zotmení. Ak po večeroch plánujete čítať klasickú knihu alebo pracovať, budete to mať ťažké. Odporúčam rezervovať s izbou aj raňajky. Sú bohaté a za tú cenu sa oplatia.

Izba XXL má predelenú spálňovú a obývaciu časť a 2 WC, čím z môjho pohľadu spĺňa kritériá plnohodnotného apartmánu, resp. junior apartmánu:

Izba L vyzerá takto:

Welcome drink : Poukážku viete vymeniť na bare za klasické kombo víno, pivo alebo nealko. My sme brávali väčšinou pohár červeného vína alebo prosecca k večeri. Víno si vyberáte normálne z vínneho lístku, žiadne house wine.

Darček na privítanie : Doniesli ho vždy pár hodín po príchode a vždy vyzeral takto:

Reštaurácia : Veľmi dobrá a veľmi populárna, cez víkendy je večer plne obsadená, je lepšie mať rezerváciu. Chodí tam aj veľa nehotelových hostí, čo je asi hlavná známka jej kvality. Večerali sme tam asi sedemkrát, vždy sme boli spokojní, chutili nám hlavne lasagne a burger. Špecializujú sa aj na pizzu a tá je takisto vynikajúca. Bar je takisto vynikajúci, hlavne koktejly a ak chytíte happy hour, tak návšteva je takmer nevyhnutnosť :)

Súhrn : Mama Shelter je značka, ktorá ma určite oslovila a ak bude príležitosť, plánujem vyskúšať aj v niektorom z iných miest. Čo sa týka tejto pražskej pobočky, oceňujem konzistentnosť, vynikajúci personál a fakt, že z reštaurácie a baru spravili miesto, kam hosť zavíta rád, a nielen keď nemá čas/možnosť ísť inam.


mama-shelter-prague-10.jpeg
mama-shelter-prague-08.jpeg
mama-shelter-prague-04a.jpeg
mama-shelter-prague-07.jpeg
mama-shelter-prague-06.jpeg
mama-shelter-prague-05.jpeg
mama-shelter-prague-17.jpeg
mama-shelter-prague-18.jpeg
mama-shelter-prague-02.jpeg
mama-shelter-prague-06a.jpg
mama-shelter-prague-09.jpeg
mama-shelter-prague-04.jpeg
mama-shelter-prague-14.jpg
mama-shelter-prague-11.jpeg
mama-shelter-prague-16.jpg
mama-shelter-prague-13.jpg
mama-shelter-prague-03.jpeg
mama-shelter-prague-15.jpg
mama-shelter-prague-12.jpg
mama-shelter-prague-01.jpeg

3 Citovat

Marjan Island Resort and Spa - SAE - březen 2023

Status : Gold

Rezervace : Podařilo se mi ulovit error price na stránkách Accoru, kdy zmíněný hotel nabízel nejlevnější nabídku pokojů v Package Rates jako flexible + full board za necelých 10 tisíc / 5 nocí. To, že se jednalo o chybku mi došlo až následně druhý den, kdy tenhle balíček zmizel a prodával se pouze pokoj se snídaní za 11 tisíc. Asi o týden později se znovu nabízel i Package, ale už za 22 tisíc na 5 nocí.

Zatím ještě setrváváme na hotelu, ale nepředpokládám, že by u check-outu mělo nastat nemilé překvapení. Prostoru ke zrušení měli víc než dost.

Kupuji 2 pokoje v nejnižší kategorii Superior Room.

Check-in : den před příjezdem mi volali z hotelu a ptali se, na kolikátou hodinou dorazím do hotelu. Přilétáme v 7 ráno do Dubaje, na hotelu bychom mohli být už v 10 hodin. S žádostí o early check-in na Golda se manažer na chvíli odpojuje a k mému překvapení říká, že budeme mít pokoje připravené.

Skutečně se tak stalo a v 10 hodin nás dokonce recepční posílá do restaurace na snídani, než vyřeší check-in proceduru.

Tohle je asi nejlepší welcome gift, co jsme mohli dostat :) Jiný jsme tedy ani na pokoji už nedostali, jen standardně welcome drink poukazy.

Pokoj : Mylně jsem předpokládal, že dostaneme oba dva pokoje do vyšší kategorie pokojů s balkonem Premium Room. Dopadlo to tak, že jeden pokoj upgradli do nejvyšší možné úrovně, a to Marjan Suite a druhý ponechali tam, kde byl. Oba pokoje ale byly hned vedle sebe, což nám vyhovovalo.

Nábytek i interiér hotelu něco pamatuje, ale není to nic hrozného. Kdejaký Novotel je na tom mnohem hůř.

Stravování : Asi není co vytknout. Jídlo mnohem pestřejší a chutnější než v egyptských resortech. Jinak je to klasika - několik teplých jídel, většinou arabských pokrmů, polévky, spousta salátů i dezertů. Jen ovoce se točí dokola jablko - grep - pomeranč - bílý meloun. Vodní jen ke snídani, což juniorovi dává zabrat pochopit. :)

Na rodinnou idylku u pláže hotel splňuje na 100 %. Posh caterign si snad užijeme za pár dní v Dubaji.


img-9474.jpg
img-9475.jpg
img-9471.jpg

2 Citovat

Europcar 2022

Tentoraz to nebude o hoteloch, ale o autách, patrí to však k benefitom Accoru, preto pridám do tohto vlákna. Na začiatok stručný kontext: ak máte min. Accor Gold, Europcar vám na požiadanie dorovná status na ich Privilege Elite. Ten má z môjho pohľadu tri hlavné benefity: upgrade auta o 2 triedy vyššie, druhý vodič zdarma a ak spravíte 3 požičania za rok, na ďalší rok máte na víkend auto zdarma v štedrej triede Compact. A takto vyzerali moje skúsenosti z minulého roka:

 

Varna Airport : rezervovaný Citroen C3. Pani na prepážke nepríjemná, tvárila sa, že o programe nič nevie, nakoniec dala upgrade o 1 triedu na Kiu Ceed. O upgrade o 2 triedy nechcela ani počuť, aj keď autá mala, druhého vodiča najprv zaúčtovala, keď sme si to všimli, tak to neochotne vymazala. Kia úplne obyčajná, v základnej výbave. Pri návrate bol druhý zamestnanec, ten bol úplne milý, s ním by sa asi dalo dohodnúť normálnejšie. Ako vždy aj tu platí, že záleží, na koho natrafíte.

Catania Airport : Toto bol senzačný deal, vyššie spomínané auto na víkend zdarma. Kto si pamätá ceny v požičovniach minulé leto na juhu Európy, vie, o čom hovorím. Trieda compact na 3 plné dni, dostali sme VW T-Roc za 0,00 eur. V tú dobu v júni 2022 by auto stálo 200 eur na deň. Pri ceste späť nám  asi pol dňa meškal let s Wizzom, telefonoval som na pobočku, či si môžeme auto nechať dlhšie, bez problémov a bez ďalších poplatkov.

Dubai Airport Terminal 3 : Rezervovaný Passat a keďže sme v Dubaji, očakávam upgrade na nejaké delo. Nakoniec som dostal Passata a s ním kopec výhovoriek, prečo mi nemôžu dať lepšie auto vrátane tej, že nič lepšie v Dubaji nemajú. To určite :)

Salalah Airport : Rezervovaná Toyota Camry. Príchod k prepážke nezačína dobre, zamestnanec nevie nič o nejakých statusoch, ale necháva si to vysvetliť, ukazujem mu to webe Europcaru. V momente to uznáva, pridáva druhého vodiča a auto mení na MG ZS, čo je upgrade o 1 triedu. Pýtam sa na upgrade o 2 triedy, hovorí, že zajtra sa mu vráti jedna Toyota Fortuner, nech si zatiaľ vezmem MG a zajtra mi to vymení za Fortuner, ale neradí mi to, lebo MG je v plnke a Fortuner je staršia generácia a v základnej výbave. Neklamal, na druhý deň sme mal cestu okolo letiska a boli pozrieť ten Fortuner a ostali pri MG, ktorý bol v športovej GT výbave, na rozdiel od verzií pre EÚ mal nadupaný motor a bol nabitý všetkými možnými funkciami. Pri návrate nám Wizz posunul let o takmer 24 hodín, chlapík hovorí, že vráťte auto v pohode neskôr, nemá ho nikto objednané, nebudem vám ani nič účtovať! Veľmi veľká spokojnosť.

Athens City , pobočka na ul. Leoforos Athinon: POZN: Ide o centrálu Europcaru v Grécku, títo jediní zo všetkých tu uvedených vedeli vopred, že mám status. Auto rezervované s veľkým predstihom ešte keď doznievala korona, najnižšia kategória stála 25 eur na deň, pričom najvyššia kategória Qashqai smiešnych 35 na deň, za tú cenu som vzal rovno tú najvyššiu. Upgrade teda nemal byť kam, dostal som úplne nový Opel Grandland v plnej Business výbave.

Tuzla Airport : Rezervovaný Golf, milý chlapík na prepážke až pri príchode zisťuje, že máme status a veľmi sa ospravedlňuje, že o tom nevedel, lebo oni sú len frančíza a centrálna im o tom nepovedala, ukazuje mi hneď všetky dokumenty, že to nikde nie je uvedené. Preto má na parkovisku len ten Golf, ale ak nám nevadí počkať 20 minút na káve, ihneď zájde na blízke parkovisko pre Seat Atecu, čo zodpovedá 2x upgradu. Dávame si teda kávu a chlapík je o chvíľu naspäť s takmer novým SUV v dobrej výbave.

 

Súhrn : Zapojenie do programu nič nestojí (okrem jedného emailu na Europcar) a šanca na benefity je celkom vysoká. Komunikácia medzi centrálou a frančízami je absolútne otrasná, hlavne ak ide o menšie pobočky, resp. dovolenkové a nie biznis destinácie. V lepšom prípade nevedia o vašom statuse, v horšom vôbec netušia, že nejaké statusy existujú. Ako najschodnejšie riešenie mi vychádza kontaktovať priamo pobočku pred príchodom, aby o vás vedeli a pripravili sa. A samozrejme pozerať recenzie jednotlivých pobočiek, všetko sú to samostatné jednotky, o nejakých štandardoch alebo vzdelávaní v rámci skupiny tu nemôže byť reč.

3 Citovat

Marec 2023 - ibis Styles Dubai Deira

Status: Gold

Počas depresívnej zimy na Slovensku som potreboval trochu zmenu, vyvetrať si hlavu a voľba padla na dobre známy Dubaj.

Rezervácia: Hotel disponuje len izbami typu “standard”, takže na vyber veľa nebolo. Výnimočne som bookol rate s raňajkami. Prvýkrát som využil best price guarantee a teda pôvodná cena bola 1875AED, po doloženie nižšej ceny na bookingu zmenené na 1061AED. Aj keď to teda bol pôrod, lebo BPG asi rieši iba jeden človek (ahoj Youseff) a chytajú sa naozaj každého bullshitu. Po doložení dôkazov priamo od hotelu mi však garanciu uznali.

Spravený som mal vopred online check-in a hotel som pre istotu informoval, že prídem až polnoci, za pár minút som mal odpoveď že evidujú a tešia sa na môj príchod. Na mieste bol check-in rýchly, zaplatil som a dostal som kartu od izby spolu s výkladom o službách hotela. Poukaz na welcome drink som si musel vypýtať.

Keďže hotel má len jednu kategóriu izieb, upgrade som neriešil a bol som veľmi milo prekvapený, keď som dostal krásnu, oveľa väčšiu rohovú izbu, kde som mal už pripravené ovocie na uvítanie a samozrejme vodu :)

Welcome drink:  Poukaz vymenený za gintonic v rooftop bare.

Lounge: N/A

Ostatné:  Perfektný rooftop infinity bazén, otvorený do 20:00, bar otvorený až do 02:00. Raňajky lepší ibis priemer, vajíčka na objednávku. Hotel má aj fitko.

Súhrn:  Veľmi dobrý hotel, kúsok od stanice metra Gold Souk, príjemný personál, perfektný bazén. Nemal by som problém vrátiť sa naspäť.


ae1ca872-af00-4644-b0bc-185f0796520a.jpeg
963eeef7-c6c7-4f56-8606-b330297ee30a.jpeg
ae9948d0-abf7-4c6b-9da8-55afa85a40a6.jpeg
68428d05-9e90-4758-aa6c-170661fc76e2.jpeg
cd9bb8c2-aa96-4470-af5a-a7637d55f688.jpeg

2 Citovat

Február 2023 – Mercure Budapest Korona

Status: Platinum

Rezervácia : Rezervovaná základná izba Superior, potvrdený upgrade na apartmán Junior Suite ešte pred príchodom. Ale treba dodať, že nám omylom stiahli nejaké peniaze z karty, na čo sme prišli náhodou a ten apartmán dali ako formu ospravedlnenia, neviem, či by sme ho ináč dostali. Skorý príchod a neskorý odchod prebehol bez problémov. Bazén a saunu po pandémii už žiaľ neotvorili, ako fitko viete použiť externú posilku oproti hotelu. Je väčšia než čo vidíte bežne v hoteloch.

Izba trochu staršia, ale v pohode. Oddelená obývačka a 2x WC, pekný panoramatický výhľad na námestie Kalvin tér.

Salónik : Pre platinových je zdarma, ináč od izieb Privilege a vyššie, cena je 20 eur/os./deň. Za to máte fakt vynikajúce raňajky v peknom salóniku, raz sme tam boli úplne sami a druhé ráno bolo zopár ľudí pri jednom stole, takže súkromie, aj keď hotel bol dosť plný. Po raňajkách sa salónik z pre mňa nevysvetliteľných dôvodov na zvyšok dňa zatvára a potom máte ešte večer benefit happy hour od 17. do 20. hod v regulérnom bare. Tam máte na výber 3 druhy vína (červené je výborné), pivo, nealko, teplé nápoje a nosia vám rôzne studené a teplé snacky. Všetko poctivo a rýchlo dopĺňajú. Ak ste mali cez deň teplý obed, tak toto vám bude na večeru bohato stačiť.

Ak ste Gold, podľa mňa sa kúpa izby Privilege oplatí nielen kvôli raňajkám a večeri, ale mali by ste dostať upgrade do apartmánu.

Welcome drink : vymenený za víno a pivo vo vyššie spomínanom bare.

Darček na privítanie : V tomto smere došlo k jednoznačnému zoštíhleniu, posúďte sami. Pred pandémiou zvykli dávať fľašu vína :)

Súhrn : Za mňa najlepšie z toho, čo Accor v Budapešti momentálne ponúka. Je v centre, ale nie v úplnom turistickom gete. Naokolo je plno podnikov, odporúčam vynikajúce obedové menu v MUZIKUM Bisztró, je trochu skryté od cesty, preto je lepšie nacenené (6 eur s polievkou) a autentickejšie.


mercure-korona-1.jpeg
mercure-korona-2.jpeg
mercure-korona-3.jpeg
mercure-korona-4.jpeg
mercure-korona-5.jpeg
mercure-korona-6.jpeg

1 Citovat

Březen 2023 – Novotel Warsaw City Center

Status : Gold

Hotel na místě dnešeního Novotelu otevřel své brány poprvé v roce 1974 jako hotel Forum. Díky své tehdejší hnědé barvě získal přezdívku čokoláda a v době svého vzniku byl rovněž druhou nejvyšší budovou po ikonickém Paláci kultury, který je hned naproti. Od roku 2002 hotel provozuje Accor pod současným jménem a značkou.

Rezervace:  V hotelu si můžete vybrat ze tří kategorií pokojů Standard – Superior – Executive. Standard jsou podle fotek pokoje před renovací. Rozdíl mezi Superior a Executive je asi zanedbatelný, protože v obou kategoriích už máte k dispozici Nespresso kávovar a jediný rozdíl jsou tak podle všeho papuče a župany…

Rezervaci jsem si udělal na prostřední Superior a dostal jsem pokoj s županem. Takže asi upgrade na Executivem. S pokojem jsem byl naprosto spokojen i díky panoramatickému výhledu na centrum Varšavy.

Překvapením byla rovněž individuální kosmetika. Byl jsem přesvědčen, že Novotel už všude přešel na velké lahve s dávkovačem (pro mě osobně je důležitější jak to voní, než v jakém je to balení).

Welcome drink: Tradičně vyměněn za skleničku červeného. Podle číšníka měli zrovna k dispozici pouze polská vína z vinařství Winnica Turnau. Bylo velmi dobré.

Dárek na uvítání:  Pomerančový nektar, čokoláda a oříšky v čokoládě. Milá pozornost.

Lounge:  N/A.

Souhrn:  Stejně jako Mercure Warszawa Centrum (kde jsem spal loni) je i tento operován polskou společností Orbis a můžu říct, že péči o statusové hosty zvládají nadstandardně. V obou případech jsem dostal velmi dobrý pokoj a nějakou pozornost. Hotel je na druhou stranu obrovský (733 pokojů a 30+ pater) což nepřekvapivě vede k přecpaným výtahům a dlouhému čekání na cokoliv (recepci, snídani, výtah).

 

 

 


nov9.jpg
nov4.jpg
nov1.jpg
nov8.jpg
nov3.jpg
nov2.jpg
nov5.jpg
nov7.jpg
nov6.jpg

1 Citovat

Marec 2023 - ibis Gent Centrum St Baafs Kathedraal

Status: Platinum

Rezervácia : Rezervovaná základná izba v rámci akcie 3 noci za cenu dvoch. Za normálnych okolností by prebehol upgrade na izby Premium, ale ten sme láskavo odmietli, lebo najlepšie izby v hoteli sú iné. Vysvetlím: hotel sa nachádza na jednom z hlavných námestí a má nádherné výhľady. Izby Premium sú iba na 1. poschodí, takže výhľad slabší. Najlepšie izby sú z kategórie „obyčajných“, konkrétne tie, ktoré sú situované na rohu budovy na vyššom poschodí kvôli výhľadu a zároveň majú väčšie okná. Ak by ste tam niekto šli, pýtajte si izbu končiacu na 16, tá má jedno okno otočené na katedrálu a druhé na námestie a zvonicu. Druhá rohová izba končiaca na 18 má jedno okno otočené na námestie a druhé na panorámu veží mesta v pozadí. Pre lepšiu predstavivosť pripájam plán izieb:

My sme strávili prvú noc v 518, ide o klasickú ibisovskú izbu, je asi o trochu väčšia tým, že je rohová:

Na druhý deň sme sa na zvyšné dve noci presťahovali do 516 a tam boli výhľady ešte lepšie: dokonca priamo z postele máte jedno okno celé vyplnené gotickou katedrálou a cez druhé pozeráte na pekné námestie a zvonicu:

Skorý príchod bol bez problémov, izba bola hotová ešte pred 12. hodinou, Neskorý odchod sme nepotrebovali, ale tipujem, že by sa takisto dal. Pre platinových sú raňajky cez víkend zdarma, čo je ďalší skvelý benefit, keďže normálne stoja 16 eur za osobu. Na ibis sú určite nadpriemerné, bohatá ponuka studeného aj teplého, dokonca aj vafle, ale úprimne neviem, či by som za ne bol ochotný dať 32 eur za dvoch a nevybral si radšej nejakú ikonickú kaviareň v meste. Vyzerali takto:

Welcome drink : V bare otočenom na katedrálu sme si mohli vybrať ľubovoľné pivo z nápojového lístka.

Darček na privítanie : ibis = 0

Súhrn : Klasický ibis, no body navyše získava za polohu. Ak chcete pozerať mesto, ste úplne v centre a výhľady z izby sú prvotriedne. K tomu vynikajúce benefity pre členov programu. Izba bez raňajok tu cez víkend bežne stojí 130 eur za noc, my sme sa vďaka akcii 3 za cenu 2 a benefitom dostali na 80e za noc aj s raňajkami. Personál veľmi milý a ochotný. Ak sa nemýlim, vianočné trhy sa konajú na námestí pred hotelom, to by mohol byť dobrý čas na návštevu.


ibis-gent-st-baafs-02.jpeg
ibis-gent-st-baafs-03.jpeg
ibis-gent-st-baafs-01.jpeg
ibis-gent-st-baafs-07.jpeg
ibis-gent-st-baafs-091.jpeg
ibis-gent-st-baafs-04.jpeg
ibis-gent-st-baafs-08.jpeg
ibis-gent-st-baafs-06.jpeg
ibis-gent-st-baafs-05.jpeg
ibis-gent-st-baafs-09.jpeg

1 Citovat

Březen 2023 – ibis Styles Walbrzych

Status: Gold

Rezervace V hotelu si můžete vybrat jakoukoliv kategorii pokoje, pokud to bude standard. Nic jiného totiž tento Ibis Styles nenabízí. Pokoje jsou ale nadprůměrně prostorné a díky rozkládací pohovce mi připomínají layout pokojů Novotel.

Nemyslím si, že by jakýkoliv pokoj byl lepší nebo horší a vzhledem k lokalitě mezi silnicí a nákupním centrem se o nějakém výhledu nedá ani vtipkovat. Upgrade na vyšší kategorii tady skutečně nevyužijete.

Welcome drink:  Už se stalo tradicí, že si voucher vyměním za skleničku červeného (obzvlášť když alternativou jsou Tychy nebo Zywiec) a u její konzumace vyřeším nějaké pracovní emaily.

Dárek na uvítání:  niczego

Lounge:  N/A.

Souhrn:  Ibis Styles Walbrzych přesně posloužil svému účelu – odpočinek na cestě autem mezi Varšavou a Prahou. Pokoje jsou čisté, personál milý a lokalita u obchodního centra se hodí pro nějaké protiinflační nákupy. Cena za noc byla 950,- Kč vč. snídaně... Pro ty, kteří jsou z východních Čech a potřebují nějakou statusou noc to může být zajímavý tip, proto přikládám i nějaké fotky z okolí.

Walbrzych je zhruba stotisícové město v Dolním Slezsku s bohatou Česko / Německou / Pruskou / Polskou historií v posledních desetiletí poznamenanou útlumem těžby a těžkého průmyslu. Jeden údaj za všechny – nezaměstnanost v roce 2003 dosáhla rekordních 32 %.

V sousedním městě Swidnica můžete navštívit Kostel Mírů, největší hrázděný kostel v Evropě z roku 1648, zapsaný v UNESCO. Za návštěvu stojí určitě i blízký zámek Ksiaz.

Centrum města je malé, ale rekonstruované, podobně jako některé průmyslové oblasti.

Do jedné z nich (Stará Kopalnia) jsem si zašel na večeři. Mnohem raději vidím evropské peníze v takových rekonstrukcích, než v pochybných měkkých projektech.


ibisw3.jpg
ibisw1.jpg
ibisw4.jpg
ibisw2.jpg
img-0119.jpg
img-0105.jpg
img-0116.jpg
img-0103.jpg

2 Citovat

Marec 2023 - ibis Styles Ambassador Incheon Airport

Status: Platinum

POZN.: Pobytu som sa nezúčastnil ja, bolo to rezervované pre kamaráta s rodinou, lebo cez private sale som mal cenu takmer o 50 % nižšiu než boli verejné ceny. Ubytovali ich bez problémov, dostali všetky benefity a mne to pripísalo body a noc ako zvyčajne.

Rezervácia : Rezervované 2 základné izby Superior, obe im upgradli na Superior Suite. Kamaráta som poprosil spraviť fotografie izby, čo aj urobil, lenže má na nich deti, tak to sem dávať nebudem. Hotel však úplne nový, izby veľké a pekné.

Skorý príchod pred obedom bez problémov, neskorý odchod nepotrebovali.

Welcome drink : Nealko alebo pivo, víno nenúkali.

Darček na privítanie : N/A

Súhrn : Všetko prebehlo v pohode.

0